Příběh z praxe

Strašák VŠECH restaurací
COVID 19

Pro naši restauraci nejlepší období v historii podniku

DUBEN 2020

Restaurace prodala 1000 burgerů za víkend

Ze dne na den se musela zavřít většina podniků. Je 1.dubna 2020 a už 14 dní je spousta firem a podniků, které jsou závislí na prodeji pro koncového zákazníka téměř nebo úplně bez příjmů. Je čas přestat čekat a něco dělat. Těm bez úspor začíná krušné období  a nikdo neví kdy skončí… Na pomoc státu nelze spoléhat…

Co tedy s tím? Řekla si jedna nejmenovaná restaurace v Česku. Popíšu zde jejich zkušenost s koronavirem v podnikání.

“Nejlepší období v historii co podnikáme”, řekl majitel  restaurace specializované převážně na americké pochutiny jako jsou burgery, žebra, hot dogy a podobně.

JAK TO DOKÁZAL? ČTĚTE ZDE

Rozhodli se dál nabízet své hamburgery, žebra, hotdogs svým zákazníkům tak jako dřív. Dodržují samozřejmě omezení a vydávají jídlo pouze s sebou nebo přes výdejní okénko. Na nic nečekají ale jednají a předem nic nevzdávají.

Zavádějí rozvoz jídel v určité hodiny (kolem oběda a večeře).  Rozvoz je ZDARMA a je pouze po okolí ( do 10 km ). V počtu objednávek, které odvezou hromadně se náklady za pohonné hmoty hravě rozloží a není to tak velký výdaj navíc.

Díky tomu, že mají od začátku správně nastavené ceny a dostatečnou marži na produktech, si můžou dovolit udělat víkendovou akci 1+1 burger zdarma a být na tom stále ziskoví.

Všechny tyto kroky jsou v této krizové době pro zákazníka ideálním lákadlem a objednávky se jen hrnou. PODSTATNÁ VĚC, aby to fungovalo, je mít způsob, jak dát o těchto akcích vědět zákazníkům. Zde naraží většina malých podniků a živnostníků.

Pokud namítnete, že podobná akce nejde vymyslet ve Vašem oboru podnikání, tak v mnoha případech máte pravdu. My si myslíme, že spousta věcí realizovat jde a v každém oboru se najde způsob, jak vydělávat i v době covidové.

Např. službu (produkt) doručit domů, nabídnout předplacení v podobě permanentek se slevou, kupóny, video lekce… Viděli jsme dokonce za 3 dny vytvořený e-shop pro zahradnictví.

Chce se to jen zamyslet a určitě na něco společně přijdeme 😉 I to je součástí naší práce pro Vás…

pokračování příběhu ..

To nejdůležitější pro úspěch byla možnost dát světu vědět, že stále fungují. Jenže jak? Když je zákaz vycházení?

Restaurace, o které jsem mluvil výše má na sociálních sítích Facebook, Instagram, YouTube a v emailové databázi tisíce kontaktů. Dát tak vědět o akci všem těmto lidem dokážou během sekundy a zcela zdarma. Nemluvě o tom, pokud využijí síly placené reklamy se zacílením pouze na okolí podniku. Informace se tak dostane téměř ke každému, kdo má přístup k internetu. Při použití SMS marketingu se počet oslovených ještě násobí.

Zároveň tato nabídka restaurace svití z displeje počítače nebo mobilu na všechny ty lidičky úplně sama ( nulová konkurence ). To se pak objednávky na restauraci jen hrnou. Tím, že pokryjí téměř všechny marketingové kanály ( email, sociální sítě, placená reklama mířená na okolí podniku a další…neunikne této nabídce jediné oko v okolí 30 km od podniku ;). Toto je jen malá část strategie této restaurace.  Nabízejí také možnost si objednat a zaplatit přímo z mobilu. Nebo vyzvednout bez vystupování z automobilu. Zkrátka se přizpůsobili době a kdo to v dnešní velmi rychlé době nezvládá musí se připravit na velmi náročné období jeho podnikání. Bez kontaktů by ani přizpůsobit se covidu nepomohlo. Jak by taky mohlo… když o tom nemáte jak dát vědět svým zákazníkům :/

co na to říkáte ?

Toto je síla sociálních sítí a online marketingu dnešní doby. Tato restaurace nyní zásobuje jídlem celé okolí, které tak díky dovozu až domů není ohroženo virem a zároveň pomáhá dalším firmám např. pekařům bulek překonat těžké období. Víkendová poptávka 1000 bulek na hamburgery je toho příkladem.

V tyto dny  (nouzový stav) má většina podobných podniků a živnostníků čas přemýšlet, jak rozšířit ( udržet ) svůj byznys. RADÍM Vám, jděte do online světa a nebudete při další podobné krizi na holičkách.  Konkurence, která je už online ( a dělá to správně ) je stále ještě malá a příležitost jak ji předběhnout je tak obrovská. Nebojte se investovat do ověřeného a v dnešní době nejefektivnějšího způsobu jak získat nové zákazníky a objednávky s názvem ONLINE MARKETING strategie od nás.

A co teprve když o žádnou krizovou situaci nepůjde 😉 Začněte ještě dnes a domluvte si s námi nezávaznou schůzku kde probereme jaké cesty k zákazníkovi pro váš obor podnikání existují a jak je využit naplno.

PříběhY z praxe

Další příběhy vám průběžně zasíláme do vaší emailové schránky.
V každém emailu najdete inspiraci pro své podnikání.
Zadejte svůj email a příští PŘÍBĚH Z PRAXE může být vhodný přesně pro váš obor podnikání !!!